Plán jedál #1, 3. február 2020

S plánovaním jedál som experimentovala už niekoľkokrát, zdá sa však, že až tento rok som prišla na jednoduchý systém, ktorý sa mi darí dodržiavať. Nekomplikujem si zbytočne život, celý týždeň mám naplánovaný za pár minút. Môj bežný, každodenný život sa však niekoľkonásobne zjednodušil, keďže už každý deň o piatej nebehám sem a tam po kuchyni a nerozmýšľam, čo také by som mohla pripraviť na večeru.

Zišiel by sa mi však systém archivácie mojich týždenných plánov, najmä preto, aby som sa k nim mohla spätne vracať po inšpiráciu a obľúbené recepty. Rozhodla som sa preto, že každú nedeľu uverejním svoj plán na nasledujúci týždeň tu na blogu, spolu s linkami na recepty. Možno tak inšpirujem nielen seba, ale aj vás 🙂

Bez zbytočných rečí, tu je môj plán na prvý februárový týždeň:

Pondelok: Krémová paradajková polievka s grilovaným syrovým sendvičom. Recept nájdete tu.

Utorok: Zapekané cestoviny s brokolicou. (Cestoviny aj brokolicu si uvarím vopred al dente, zmiešam, a nasypem do zapekacej misy. Polejem zmesou z rozšľahaných vajíčok, smotany, soli, korenia a štipky muškátového orieška. Posypem zmesou strúhanej mozzarely a ementálu a pečiem pri 200 stupňoch cca 30 minút, kým nie je povrch dozlatista sfarbený).

Streda: Krémová paradajková polievka s grilovaným syrovým sendvičom (milujem to, keď mi jedno jedlo vyjde na dva dni a ja mám tak o starosť menej 🙂 )

Štvrtok: Omeleta so špenátom, rajčinami a pažítkou, zelený šalát s horčicovou zálievkou.

Piatok: Domáca pizza so slaninkou, rajčinami a olivami.

Sobota:

Obed: Kuracie prsia a la Caprese (zapečené s pestom, mozzarellou a cherry paradajkami). Recept nájdete tu.

Večera: Pestrý tanier s údeninami, syrmi, vajíčkami, zeleninou a hummusom s domácou špaldovou bagetkou. (Fantastický hummus s olivami kupujem v Lidli).

Nedeľa:

Obed: Domáce hamburgery s volským okom a so zeleným šalátom. (hamburgery kupujem už hotové v Bille).

Večera: Ovocné knedlíčky s kakaom (kupované mrazené)

Odpovedať