Január: Plánovanie jedál a varenie

Január: Plánovanie jedál a varenie / Čarovný život

Svoj veľký celoročný projekt som sa rozhodla začať vecou, ktorá je u nás doma asi najčastejším zdrojom stresu a zbytočných hádok. Varenie. Znie to možno smiešne, ale množstvo hádok, ktoré sme na túto tému mali za posledného pol roka je až neuveriteľné. Sčasti si za to môžem ja sama. Na začiatku nášho vzťahu som Aďa namotala na to, že má denne na stole výbornú večeru. Vyvárala a vypekala som mu, lebo veď láska ide cez žalúdok 🙂 A keď sa narodil Kubko, a varenie sa dostalo niekam na predposlednú priečku mojich priorít, len ťažko to dokázal pochopiť.

Jedným z mojich návrhov bolo aj to, aby sa naučil variť on, a pripravoval večere namiesto mňa, ale to sa s veľkým záujmom z jeho strany nestretlo 😀 Takže to vyzerá, že úloha, aby naša rodina nepomrela od hladu, pripadá len a len na moje plecia a budem sa s tým musieť nejako popasovať. Ale nech to neznie zase tak dramaticky, varenie a pečenie ma vždy bavilo a tá kreativita v kuchyni mi celkom chýba. A keďže už mám overené, že láska občas naozaj prechádza cez žalúdok, nerada by som to zanedbávala :)ň.

A tak sa už po niekoľkýkrát vraciam k myšlienke, s ktorou som sa pohrávala už niekoľko týždňov – začať naše jedlá pravidelne plánovať cez víkend a ušetriť si tak každodenný stres pri otázke „A čo je dnes na večeru?“. Podrobnejší článok o tom, ako sa do toho chcem pustiť, mám pre vás pripravený nazajtra. Dnes sa však s vami chcem podeliť o ciele, ktoré som si na tento mesiac stanovila, a o ktorých vám budem priebežne písať celý január.

Moje ciele na január:

Vypracovať si jednoduchý systém plánovania jedál. Taký, ktorý nebude prehnane komplikovaný, bude sa dať splniť za maximálne 15 minút, a budem schopná ho aj celý týždeň dodržiavať.

Založiť si svoju vlastnú knihu receptov. Ja viem, že vygoogliť si nejaký recept je strašne jednoduché, ale mňa variť s iPadom položeným na kuchynskej linke vážne nebaví. Vždy som bola a asi vždy aj budem milovníčka všetkého papierového, a tak si konečne chcem vytvoriť svoj vlastný receptár, ktorý budem mať neustále poruke, a do ktorého si priebežne budem môcť zapisovať nové a nové obľúbené recepty.

Urobiť si zásobu nových receptov na odskúšanie. V kuchyni mám občas tendenciu upadať do rutiny – týždeň po týždni točím dokola niekoľko overených receptov, ktoré nám však takýmto štýlom postupne začínajú ísť aj ušami. Potrebujem novú inšpiráciu, nový vietor do plachiet a hlavne potrebujem konečne zabŕdnuť do tej obrovskej zbierky kuchárskych kníh, ktorú doma mám a chcem ju začať naplno využívať.

Vytvoriť si zbierku jednoduchých a rýchlych receptov na uponáhľané dni. Takých, ktoré sa dajú zbúchať za 30 minút, netreba na ne 25 rôznych ingrediencií a ktoré nám všetkým aj budú chutiť.

Začať používať pravidelne elektrický hrniec. Kúpila som ho s veľkou slávou ešte niekedy minulé leto, a hoci som s ním mala veľké plány, ten chudák ešte stále leží zabalený v škatuli u mojich rodičov. Ehm. Ale keďže všade čítam, aký je to výborný šetrič času a energie, tento mesiac ho už naozaj prinesiem domov, rozbalím a začnem používať!

Objaviť čaro slovenskej kuchyne. Lebo variť som sa učila vo Francúzsku a doma mám chlapa, ktorému mama pravidelne vyvárala sviečkovú, kôprovicu a domácu knedľu k tomu. Pri nás sa stretli dva diametrálne odlišné svety, a je na mne, aby som sa trošku popasovala s receptami, na ktoré bol Aďo zvyknutý z domu. Domácu knedľu mu pravdepodobne nepripravím nikdy, ale nejaké základy slovenskej kuchyne by som si v mojom veku už konečne mohla osvojiť 🙂

Fotka: A simple pantry

Odpovedať